niedziela, 18 marca 2012

Nowy iPad 3!

Siódmego marca w San Francisco odbyła się premiera nowego iPad’a 3. Cudeńko wprowadziła na rynek firma Apple. W I Padzie pojawił się ekran Retina, wzmocniony aparat. Niestety producenci nie odważyli się zastosować nowego, szybszego procesora i znowu wybrali dwu rdzeniówkę. Czy nowe urządzenie podbije rynek w ciągu kilku następnych miesięcy? Zapewne tak, gdyż jest to produkt, na który wielu z nas czekało już od dawna. Myślę, że iPad’a 3 powinien posiadać każdy, komu zależy na świetnym produkcie. Wiem, że iPad 3 będzie kosztować około 399$. Rozstrzygnięcie, czy jest to odpowiednia cena pozostawiam wam. Komentujcie.  

TRÓJWYMIAROWE DRUKOWANIE


Druk 3D to nadal mało znana technologia. W Polsce zaczęto mówić na ten temat stosunkowo niedawno. Postanowiłem w kilku słowach opowiedzieć Tobie o trójwymiarowym drukowaniu.

Kiedy narodził się pomysł na tzw. 3D printing?
Pod koniec lat 80. XX wieku opracowano technologię trójwymiarowego druku. Stało się to (oczywiście) w Stanach Zjednoczonych, a dokładniej w Massachusetts Institute of Technology.
Jest to jedna z pierwszych metod szybkie wykonywania prototypów. Przy pomocy tego urządzenia jesteśmy w stanie wizualizować nasze pomysły w domowym zaciszu.

Jak to działa?
Najprostsza odpowiedź brzmi – wszystko dzięki metodzie addytywnej. Tylko… czy wszyscy rozumieją to pojęcie bez zaglądania do słownika wyrazów obcych?
Uważam, że powinienem objaśnić zasadę działania drukarek 3D w nieco prostszy sposób. Mianowicie, chodzi o drukowanie projektu (przygotowanego w programie graficznym) warstwa po warstwie.
W takim razie jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia i poziom umiejętności w zakresie projektowania trójwymiarowych modeli komputerowych.

Jak długo trzeba czekać na gotowy model?
Czas oczekiwania został skrócony z kilku dni do kilku godzin. Sądzę, że to niewielka „zapłata” za możliwości drukarki.

Po zakończeniu drukowania nadszedł czas na ewentualne prace wykończeniowe. Chodzi tutaj o zanurzenie modelu w specjalnym utwardzaczu.
Po tym zabiegu twój „wydruk” będzie gotowy.

Sądzę, że prototypowanie w ten sposób jest rozsądniejszym, oraz o wiele prostszym rozwiązaniem w wielu branżach.
Dzięki nowoczesnym drukarkom 3D proces drukowania odbywa się w zaciszu własnego biura. Ponadto nie trzeba wydawać dodatkowych pieniędzy na inny rodzaj prototypowania.

Uważam, że trójwymiarowy druk jest przyszłością świata. Już niedługo tego typu urządzenia wyprą wielkie i nieporęczne maszyny z fabryk prototypów.    

WYLEĆ Z PRACY W GARNITURZE!

Creative Commons | By Danie van der Merwe
Z ostatniej chwili!
Wczoraj Remo Laeng zdecydował się na odbycie lotu nad Alpami. Nie użył do tego samolotu, bo po co? Może Spadochron?! Też coś…
Laeng wybrał  wiele bardziej niekonwencjonalny środek lokomocji. Może słyszałeś kiedyś o garniturze do latania? 
Nie? Więc czytaj dalej, bo możesz dowiedzieć się na ten temat wszystkiego, co JA zdołałem znaleźć.

Kilka faktów dotyczących wczorajszego wydarzenia.
Szwajcar mknął jak strzała w swoim ODLOTOWYM garniturze ponad 300 mph. Zdaniem jego teamu mężczyźnie udało osiągnąć się najlepszy czasowy wynik w swobodnym spadaniu.
Lot trwał około czterech minut. W tym czasie Szwajcar miał okazję na to, by w piorunującym tempie obejrzeć panoramę Alp.
Remo Laeng wylądował w Aosta, we Włoszech.

Garść faktów historycznych.
Latający Garnitur został stworzony w 1990 roku. Plan był stosunkowo prosty, bo wystarczyło dodać specjalną taśmę między kończynami. Dzięki temu powierzchnia ciała została powiększona. Użytkownik kombinezony miał też do dyspozycji spadochron, by bezpiecznie zejść na ziemię.

Ludzie decydujący się na taki krok można bez wahania nazwać ryzykantami. W końcu, czego się nie robi dla rozwijania pasji?

Czekam na twój komentarz. :)          

środa, 14 marca 2012

TYTUŁEM WSTĘPU

Założyłem niniejszego bloga, ponieważ chciałbym podzielić się z Wami, Drodzy Czytelnicy, napisanymi przeze mnie artykułami o nowinkach technicznych.
Liczę, że moje teksty zainteresują Was i zechcecie wziąć udział w dyskusji na ich temat. :)

Mam nadzieję, że zaciekawią Was opisane przeze mnie gadżety. :)